הכל עשוי להתחיל בבוקר אחד, שאתם לא מוצאים מה ללבוש לעבודה, כי הארון בגדים שלכם אינו מאורגן. אתם אנשים עובדים, הנמצאים בלחץ של זמן, מגיעים בערב מאוחר עייפים ואין לכם זמן לבצע פעולה חשובה כגון ארגון ארונות בגדים בחדר השינה.  השאלה היא, כיצד לשמור על ארון בגדים שיהיה מסודר ונוח?. יש תחילה למיין ולהכין שקיות גדולות שבהן תוכלו לשים את הבגדים שאינכם זקוקים להם ולתרום אותם לכל מיני נזקקים. בכל שכונה, יש מן מתקן גדול ששם הוא מכיל את כגל שקי הבגדים לנזקקים. את הבגדים שאתם בכל זאת תצטרכו, יש למיין על פי קיפול, שרוול קצר, שרוול ארוך, חולצות מכופתרות, מיקום מיוחד לבגדים אלגנטיים שיש לתלות ומיקום לבגדי יום יום או בגדי עבודה.

חלוקה נכונה של מדפים בארון בגדים

יש לשמור על חלוקה נכונה בין המדפים, מה שמהווה את אחד הכללים החשובים של ארגון ארונות בגדים בחדר שינה. חלקו את הארון לשתי עונות כגון קיץ וחורף. אם מדובר על עונת הקיץ, סדרו את הבגדים לפי הסדר שיהיו נגישים יותר ואת הסריגים העבים של החורף, העבירו למדפים הגבוהים יותר.. כדאי כי אם יש לכם יקום בארון בגדים, להוסיף עוד מדפים או מגירות פנימיות לאחסון של עוד חפצים שיהיו נוחים ונגישים. חשוב להימנע מערימות בגדים גבוהות ולא יציבות, שכן, כאשר אתם שולחים יד לארון 
בגדים, הערימה עשויה ליפול, מה שיגרום שוב לארון מבולגן וסדר מחדש.

לא להעמיס על הקולבים בארון בגדים

חשוב, כי גם הבגדים המיועדים לתלייה, אם ז’קטים, שמלות חליפות וכדומה, חייב להיות מרווח בין הקולבים, כך שתראו את מה שאתם מעוניינים ללבוש. גם את הבגדים המיועדים לתלייה, כדאי לארגן לפי שתי העונות. אם יש לכם ארון נוסף במסדרון הבית, אחסנו בו את המעילים והחפצים העבים יותר, המיועדים לחורף. כך כדאי לערוך ארגון ארונות בגדים בחדר שינה, על מנת שתוכלו למצוא כל דבר במקום. יש לציין כי עומס על הקולבים, עשוי להסב נזק לארון הבגדים שלכם. תראו בעצמכם, כי אחר הארגון המבורך של הבגדים שלכם, יהיה לכם הכי קל למצוא בגדים לעבודה, בלי לחזור לארון בגדים מבולגן  ולעמוד מולו הרבה זמן בכל בוקר למציאת הבגדים.